Stolik kawowy najlepszy dla mnie. Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy?

Stolik kawowy to mebel, którego nie powinno zabraknąć w żadnym salonie. Można na nim podać gościom gorące napoje. To obowiązkowy element każdego stylowego wnętrza. Jaki powinien być idealny stolik kawowy i jak go wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stolika kawowego?

Istnieje kilka aspektów, które powinniśmy uwzględnić przy wyborze idealnego mebla. Są to wymiary, kształt, materiał wykonania. Sam wygląd jest ważny, ale nigdy nie należy zapominać, że priorytetem jest funkcjonalność. Stolik kawowy powinien być dopasowany wysokością do pozostałych mebli- sofy, krzeseł, czy pufy. Należy zadbać również o optymalną odległość, w jakiej będą znajdować się meble, aby zapewnić optymalną przestrzeń na nogi.

Przyjmuje się, że powinna ona wynosić 45 cm. Taka odległość zagwarantuje wygodę w trakcie siedzenia. Kolejną determinantą przy wyborze stolika kawowego jest jego kształt. W większych wnętrzach będą lepiej prezentowały się kwadratowe lub prostokątne stoliki kawowe. Okrągły stolik kawowy doskonale wygląda w małych i kameralnych pomieszczeniach. Jego subtelny wygląd pasuje do jasnych i kobiecych wnętrz. Design tworzą również nóżki meblowe. Mogą być innego koloru i być wykonane z odmiennego materiału niż blat. Grube i masywne nadają stolikowi poczucie ciężkości, które doskonale podkreśli industrialny, czy skandynawski charakter wnętrza.

Ostatnim kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stolika kawowego, jest materiał, z którego został wykonany. Możliwości jest naprawdę wiele- szklany stolik kawowy z pewnością będzie najlepszym wyborem dla osób, które chcą podkreślić wygląd dywanu czy podłogi. Taki stolik kawowy będzie dobrze współgrał z klasyczną elegancją wnętrza i podkreśli jego estetyczny wygląd. Alternatywą doskonale wpisującą się w aktualne trendy jest również stolik kawowy dębowy. Naturalna i surowa estetyka drewna komponuje się z różnymi stylistykami wnętrz. Staranne wykończenie stolarskie drewnianego stolika kawowego będzie dobrze wyglądało również w tradycyjnym wnętrzu.Nowoczesny stolik kawowy, czyli jaki?

Należy pamiętać, że efektowny wygląd to nie wszystko. Najważniejsza jest funkcjonalność, która oznacza wygodę użytkowania. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się chwilami spędzonymi w gronie najbliższych przy pysznej kawie. Obecnie projektanci szukają coraz śmielszych i niepowtarzalnych form designu. Dużą popularność zyskują stoliki druciane. Jednak warto pamiętać, że ponadczasowość to przede wszystkim oszczędny i uniwersalny design, którego doskonałym przykładem jest nasz stolik kawowy dębowy.

Stabilna konstrukcja i dbałość o detale z pewnością przekonają do siebie każdego miłośnika nowoczesnego designu. To uniwersalna propozycja, ponieważ drewno jest materiałem, który wygląda dobrze zarówno we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym stylu, jak i tych bardziej dekoracyjnych. Prostota i trwałość dębu to recepta na ponadczasowy design. Jasny kolor drewna wygląda nie tylko estetycznie, ale też optymistycznie. Rozjaśnia wnętrze i znajdujące się w nim meble i dodatki.

 

Pozostałe wpisy
Scroll to Top