Meble z litego drewna – dlaczego warto w nie zainwestować?

Meble z litego drewna są nietuzinkowe i cieszą się popularnością – dlaczego? Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli. Cieszy się dużą popularnością i wpisuje się w aktualne trendy nawiązujące do inspiracji naturą. Dlatego meble drewniane są na przykład nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego.

Meble z litego drewna – charakterystyka

Drewno lite to postać drewna, którą otrzymuje się ze ściętych drzew po obróbce zewnętrznej. W ten sposób meble z litego drewna wyglądają bardzo estetycznie i naturalnie pomimo tego, że zostały poddane obróbce. Ich naturalny wygląd pozwoli ocieplić wnętrze. Jest to surowiec w pełni ekologiczny, co docenia wiele osób. Należy, jednak pamiętać, że drewno lite w przeciwieństwie do drewna klejonego cechuje się mniejszą wytrzymałością.

Dlatego meble z litego drewna wymagają stosowania specjalistycznych środków chemicznych na ich powierzchni. W ten sposób zabezpieczymy drewno przed różnego rodzaju uszkodzeniami, a jednocześnie przedłużymy żywotność mebli. Ze względu na stosowanie ochrony chemicznej należy uważać na pobliskie źródła ognia, ponieważ może dojść do wybuchu pożaru.

 

Meble z litego drewna - nowoczesne

 

Meble z litego drewna – nowoczesne i funkcjonalne

Naturalny wygląd litego drewna sprawia, że jest to uniwersalna propozycja do różnego rodzaju wnętrz. Meble z litego drewna doskonale ocieplą wygląd każdego pomieszczenia niezależnie, w jakim stylu zostało ono urządzone. Drewno doskonale wpisuje się w pomieszczenia urządzone zarówno w klasycznym, jak i industrialnym stylu. Drewniane meble są obowiązkowym elementem skandynawskiego wystroju wnętrz.

Wielbiciele mebli z litego drewna doceniają ich naturalny wygląd, który doskonale zdradza struktura drewna. Na jej powierzchni często są widoczne pęknięcia i nierówności. To sprawia, że meble z litego drewna wyglądają, jak prawdziwe dzieło natury. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nigdy nie są identyczne, co sprawia, że każdy mebel jest unikatowy. Wybór litego drewna pozwoli doskonale zaakcentować zamiłowanie do natury, a jednocześnie, sprawi, że wnętrze będzie wyglądało bardziej surowo i dziko.

Meble z litego drewna – gdzie je kupić?

Drewno lite jest materiałem, który prezentuje się bardzo estetycznie. Wraz z tym aspektem powinna iść w parze wysoka jakość wykonania. Takie właśnie są meble Kunsst. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do nietuzinkowego designu i precyzyjnego wykończenia, które wyróżnia nasze meble spośród innych dostępnych na rynku. Każdy mebel jest unikatowy, dzięki czemu wygląda wyjątkowo.

 

Meble z litego drewna - gdzie kupić

Pozostałe wpisy
Scroll to Top